Річний звіт про діяльність ЗДО за 2019-2020 навчальний рік 

        Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)   «Золотий ключик» Благодатненської сільської ради здійснює свою діяльність, керуючись основними положеннями Конституції України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»,  Положенням про дошкільний навчальний заклад, іншими нормативно-правовими документами, які регламентують діяльність дошкільних навчальних закладів.

        Діяльність закладу здійснюється на підставі чинного Статуту,  затвердженого рішенням сесії сільської ради № 182 від 20.09.2012 р.

У 2019-2020 році заклад відвідувало 45 дітей. Облік дітей на території обслуговування становив  59 осіб від 0-6 років с. Благодатне, с. Грушівка,

с. Зелене. Охоплення дошкільною освітою від 0 до 6 років  - 67 %. Охоплення дітей від 3 до 6 років всіма формами дошкільної освіти – 84 %, старшого дошкільного віку – 85%.

  

№ з/п

Інформаційні відомості

Показники

1.

Кількість груп усього 

2

2.

різновікова інклюзивна

1

4.

старша

1

5.

Режим роботи груп

9,5

6.

Кількість вихованців

45

7.

Кількість працівників усього

18

8.

Педагогічний персонал

5

9.

Обслуговуючий персонал

13

 

 

    Зміст навчально-виховного процесу в ЗДО визначався базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, Програмою виховання та навчання

дітей від 3-х до 7-ми років  «Дитина» та парціальною програмою національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя Батьківщина».

 

Аналіз кадрового забезпечення

        Дошкільний навчальний заклад забезпечений педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом. В минулому навчальному році у закладі працювало 5 педагогів, які мають відповідну освіту. З вищою освітою – 3 педагоги, 2 – молодші спеціалісти. 

 

 

 

Кадровий  віковий склад педагогічних працівників

дошкільного навчального закладу «Золотий ключик

 

Всього працівників

Вакансії

Молоді спеціалісти до 5 років

 Вік до 30 років

 Вік 31-40 років

 Вік 41-50 років

 Вік 51-54 роки

 Вік 54-60 років

5

Інструктор

з фізичного виховання

-

2

-

2

-

1

 

Методична робота з кадрами          

        З метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності педагогів у 2019-2020 навчальному році проведено консультації  щодо нормативно-правового та програмно-методичного забезпечення модернізації змісту освіти за Базовим компонентом дошкільної освіти. Проведено діагностику педмайстерності педагогічних працівників закладу. Результати тестування були зафіксовані за допомогою рейтингових оцінок.

Аналіз тестування професійної майстерності педагогів у 2019-2020 н.р.

Рівні

Відсотки

Високий

70%

Достатній

30 %

            Педагоги закладу протягом року відвідували районні методичні об’єднання, реєструвалися та переглядали вебінари на порталі "Педрада", "Всеосвіта". В методичному кабінеті організовувалися виставки нової методичної літератури, кращого розвивального дидактичного матеріалу. Вихователі Харламова О.С. і Ковш Н.В. розробили добірку власних дидактичних ігор з розвитку мовлення для старшої групи.

        Атестація педагогічних працівників проводиться за Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників. Ведеться відповідна документація. У 2019-2020 навчальному році атестовано завідувача ЗДО Хоменюк О.П.  на підтвердження раніше встановленому 16 розряду. 

          З метою підвищення ефективності самоосвіти  у закладі поповнено фонд довідкової і методичної літератури. Проведено засідання педагогічного клубу «Майстерня успіху» з проблеми «Організація ранкового прийому дітей – важливий аспект фахової майстерності вихователя». В процесі засідання були розроблені методичні рекомендації для вихователів щодо планування ранкового прийому дітей.

           Відповідно до плану роботи закладу проведено відкриті покази інтегрованих занять. На високому рівні пройшло заняття в різновіковій групі на тему «В гостях у гончара» (вихователь Ящук Л.Л.). Сучасно та динамічно провела заняття-квест з мовленнєвого спілкування в старшій групі Харламова О.С.. Завадовська В.І. вихователь молодшої групи в тісній співпраці з батьками підготувала та провела інтегроване заняття «Віночок Катрусі». Батьки, готуючись до заняття, створили власні казки та оформили їх у власноруч виготовлені книжки.

           У листопаді 2019 року в ЗДО відбувся майстер-клас «Технологія створення мультимедійної презентації до заняття (творчого звіту)». Музичний керівник Ковш Н.В. презентувала власну презентацію до музичного заняття, ознайомила педагогів з практичними навичками у використанні сучасних медіа технологій. На захід був запрошений вчитель інформатики Благодатненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Верхогляд С.С., який ознайомив педагогів з мультимедійними новинками та новими програмами для створення презентацій.

У закладі дошкільної освіти «Золотий ключик» проведено чотири  класичні педагогічні години. Всі педагоги були активними під час їх  підготовки та проведення. 19 лютого 2020 року відбулася педагогічна рада «Мовленнєвий розвиток дошкільників у контексті Базового компонента дошкільної освіти», що запланована була, як одна з важливих методичних форм роботи з педагогами для  вирішення річного завдання «Підвищити результативність засвоєння дошкільниками мовлення та спілкування, елементарних правил користування мовою у різних життєвих ситуаціях». В результаті вивчення питань, які були винесені на педагогічні раду, було з'ясовано, що у всіх вікових групах великий відсоток дітей  з порушенням звуковимови, педагоги потребують удосконалення знань щодо методів і прийомів формування фонетичної компетенції дошкільників. Тож у системі планування діяльності ЗДО на поточний рік особливе місце посідатиме завдання «Удосконалити процес формування звукової культури мовлення дітей дошкільного віку під час ознайомлення дітей з навколишнім світом та занять з розвитку мовлення».

Колектив закладу продовжував роботу з реалізації науково методичної проблеми «Формування основ патріотичного виховання як засобу всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина». Розширення інноваційних форм співпраці з родинами дали гарні результати з реалізації даної проблеми.

 Щорічно проводяться козацькі розваги з участю батьків та представників громади. Представники Херсонського козацького коша є постійними гостями та спонсорами закладу. 14 травня чемпіон світу з козацьких бойових мистецтв Нікулін Юрій провів для учасників освітнього процесу ЗДО «Золотий ключик» майстер-клас, на захід були запрошені учні початкової ланки Благодатненської ЗОШ І-ІІІ ступенів. В теплому родинному колі 19 травня у закладі пройшов День вишиванки. Кожна родина мала можливість взяти участь у святковому дефіле, веселих конкурсах, заспівати українських пісень. Всі  патріотичні  свята обов’язково завершувалися смачним кулішем, який готував голова Благодатненської сільської ради Козак В.А..

              У всіх групах було оновлено народознавчі куточки. Вихователь Харламова О.С. провела батьківські збори  за темою «Я і моя родина». Батьки дітей стали активними учасниками у їх підготовці та проведенні..

Травнева педагогічна рада  з теми «Формування життєвої компетентності дошкільників» дала можливість проаналізувати результати рівня сформованості життєвої компетенції дітей старшого дошкільного віку.

Вже багато років спільні проблеми, принципи і цілі єднають дошкільний навчальний заклад  зі школою. Забезпечити цю єдність допоміг план спільної роботи, який дав змогу упорядкувати і систематизувати діяльність педагогів у вирішенні завдань підготовки до школи. Освітня  роботу з дітьми 6-го року життя будувалася на основі особистісно орієнтованого підходу до дошкільників, що забезпечило розвиток та саморозвиток дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, здібностей, нахилів, інтересів, ціннісних орієнтирів та суб’єктивного досвіду, можливість реалізувати своє «Я».

Робота педагогічного колективу забезпечила високі показники готовності дітей до навчання в школі.

 

 

Моніторинг  досягнень дітей старшого дошкільного віку комунального закладу

«Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Золотий ключик» с. Благодатне

за 2019 – 2020 н.р.

 

Всього

обсте-

жено

дітей

Особистість

дитини

Дитина в

соціумі

Дитина в

природному

довкіллі

Дитина у світі культури

Гра дитини

Дитина в

сенсорно-пізнавальному

просторі

Мовлення

дитини

      16

в

д

с

н

в

д

с

н

в

д

с

н

в

д

с

н

в

д

с

н

в

д

с

н

в

д

с

н

2

5

9

-

5

4

7

-

2

6

7

-

4

3

9

-

5

4

7

-

5

5

6

-

4

3

9

-

      %

12

31

56

 

31

25

43

 

12

37

43

 

25

18

56

 

31

25

43

 

31

31

37

 

25

18

56

 

                                                               

 

       Необхідно відмітити ефективно проведені музичним керівникомДіти-випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, сформовані навички освітньої діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків.

Ковш Н.В. спільно з вихователями, заходи музично-естетичного спрямування: свята, вистави, квести. Заходи проведені яскраво та цікаво, використовувались яскраві кольорові гами, сучасний музичний супровід, елементи хореографії, аеробіки, театрального мистецтва.

        Одним із основних чинників здоровя дітей беззаперечно є збалансоване харчування. Тому організації харчування дітей у закладі надається вагоме значення. визначення постачальників продуктів харчування і продовольчої сировини (укладання угод), аналіз дотримання вимог щодо постачання та зберігання продуктів та продовольчої сировини, встановлення батьківської плати за харчування дітей у ЗДО, розподіл коштів на організацію харчування та аналіз їх використання, дотримання граничних рівнів цін, дотримання встановленої вартості харчування дитини в день,  дотримання технології приготування їжі, аналіз виконання норм харчування дітей у закладі щоквартально та за рік., робота щодо покращення матеріально-технічного забезпечення харчоблоку,  інвентаризація  продуктів харчування тощо.

        Адміністрація закладу здійснює постійний контроль за важливими аспектами організації харчування дітей у закладі, зокрема:

·        дотримання нормативно-законодавчих актів щодо організації харчування дітей у закладі;

·        розподіл коштів на організацію харчування (позитивні зміни);

·        організація питного режиму для дітей у групах;

·        дотримання режиму харчування у закладі;

·        дотримання технологічних процесів приготування їжі для дітей;

·        дотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоці;

·        організація харчування дітей пільгових категорій;

·        запобігання харчовим отруєнням та інфекційним захворюванням;

·        ведення документації щодо організації харчування дітей у закладі;

·        проходження медичних оглядів працівниками;

Постійно проводилося та покращувалося матеріально – технічне забезпечення організації харчування:

·        забезпечення закладу необхідною кількістю посуду;

·        стан технологічного обладнання, проведення його поточного ремонту;

·        стан приміщень харчоблоку, комори, овочесховища відповідно до санітарно-гігієнічних вимог;

             Вартість харчування  в ЗДО «Золотий ключик»

·        Для дітей віком до 3-х років – 25 грн.

·        Для дітей віком від 3-х до 6-ти років – 37 грн.

·        Батьківська плата становить 50%

(Рішення сесії Благодатненської сільської ради від 21.12.2018 р. № 264)

 

Аналіз виконання норм харчування

.

№ з/п

Продукти

Норма на 1 дитину

Фактично за рік

Аналіз

дефіцит(-)

надлишок

(+)

%

ясла

сад

ясла

сад

ясла

сад

ясла

сад

1.

Хліб житній

20

40

0

0

-20

-40

0

0

2

Хліб пшеничний

55

80

51

76

-4

-4

93

95

3.

Борошно пшеничне

15

25

13

12

-7

-13

65

51

4.

Крохмал

3

4

0

0

-

-

0

0

5.

Крупи, бобові

30

45

30

45

 

 

100

100

6.

Картопля

130

190

120

155

-10

-35

93

83

7.

Овочі різні

180

230

90

110

-80

-120

50

50

8.

Фрукти свіжі, цитруси

45

100

20

30

-25

-70

45

30

9.

Соки

50

70

46

63

-4

-7

92

91

10.

Фрукти сушені

10

10

0

0

-10

-10

0

0

11.

Кондитерські вироби

5

15

0

0

-5

-15

0

0

12.

Цукор

35

45

35

45

 

 

100

100

13.

Мед

1

2

-

-

-1

-2

0

0

14.

Масло вершкове

12

21

9

15

-3

-6

75

72

15.

Олія

6

9

5

8

-1

-1

84

89

16.

Яйця шт.

1/4

1/2

1/4

1/2

 

 

100

100

17.

Молоко

350

400

132

175

-218

-225

38

42

18.

Сир кисломолочний

35

45

15

16

-20

-29

43

37

19.

Сир твердий

3

5

3

5

 

 

100

100

20.

Сметана

5

10

3

6

-2

-4

60

60

21.

Кава злакова

1

4

-

-

-1

-4

0

0

22.

Какао

1

2

1

2

 

 

100

100

23.

Чай

0,25

0,5

0,25

0,5

 

 

100

100

24.

Сіль, сіль йодована

2

5

2

5

 

 

100

100

25.

Дріжджі

1

1

1

1

 

 

100

100

26.

Лавровий лист

0,05

0,1

0,05

0,1

 

 

100

100

27.

Сухарі панірувальні

2

2

-

-

-2

-2

0

0

28.

Паста томатна

2

3

2

3

 

 

100

100

29.

Ванільний цукор

0,1

0,1

0,1

0.1

 

 

100

100

30.

Кислота лимонна

0,1

0,1

0,1

0,1

-0.1

-0.1

0

0

31.

М'ясо, м’ясопродукти

60

100

57

87

-3

-13

95

87

32.

Риба, рибопродукти

20

45

18

14

-2

-31

90

31

 

Всього %

 

 

 

 

 

 

62

59

 

          Харчоблок забезпечений  в необхідній кількості виробничими столами, холодильним обладнанням, замінений пошкоджений емальований посуд, придбано ще одні терези. Проведено косметичний ремонт.

На постійному контролі також питання: дотримання вимог безпеки (зберігання та використання миючих засобів на харчоблоці, групах, наявність інструкцій щодо використання технологічного обладнання, електроприладів та миття посуду) та ведення документації по харчуванню, виховання культурно-гігієнічних навичок.

Підводячи підсумки, можна стверджувати, що робота колективу закладу дошкільної освіти була цілеспрямованою і чітко організованою. У ньому панувала атмосфера ініціативи, доброзичливості, демократичності у спілкуванні, відкритості у відносинах між дорослими і дітьми. Всі заходи, проведені в ЗДО протягом року, були актуальними, змістовними і результативними, носили інноваційний, творчий характер, сприяли поліпшенню психологічного клімату в колективі. Згідно результатів моніторингу покращився стан освітньої роботи, значно підвищився рівень знань дітей.

Протягом всього навчального року проводилась планомірна робота щодо покращення матеріально-технічної бази закладу.

У 2019-2020 навчальному році у закладі проведений ремонт коридору за бюджетні кошти. Придбано ламінатор вартістю 2000 грн.  Проведено повірка вогнегасників та їх заправка; зроблено заміну господарського інвентарю; ремонт та фарбування обладнання на ігрових та спортивному майданчиках.

 

Таким чином, педагогічний колектив у ЗДО протягом 2019-2020 навчального року послідовно розв’язував актуальні завдання державної політики в галузі освіти, забезпечив особистісно-орієнтований, інтегрований підходи до освітнього процесу, реалізував умови оптимізації навчання та виховання дітей в  закладі дошкільної освіти.